26 Mart 2009 Perşembe

Tohum macerasi-4Dun gece viyolun ustunu, filizlerin boyu yuzunden kapatamadim. Sansimiza dun gece gayet yumusak bir hava vardi.

Bu sabah yogurt kaplarindaki tohumlari (hem evladiyelik, hem altintohum) acayip boy atmis buldum. Problemi ustlerinin hala kapali olmasi (hem fazla isik alamamasi, hem de gereginden fazla nem) diye dusunup bu sabah actim.

Bu arada filizlenmis tohumlarin sayisi da hizla artiyor.Hadi bakalim.

6 yorum:

A.T. dedi ki...

Evet, dediğiniz gibi,
Haydi Bakalım!
Kolay gelsin...

Pinar dedi ki...

Tesekkurler, A.T.

hindiba dedi ki...

Bir bitkinin en hoşuma giden hali.Topraktan başını ilk çıkardığı (veya çıkarmaya çalıştığı an) Ben bir türlü fotoğraflamayı başaramam. Çok güzeller :)

Pinar dedi ki...

Sagol Evren; onumuzdeki yol epey bir uzun. Merak ve heyecan icindeyim!:)

LEMAN dedi ki...

merhaba sayfanızı takibe aldım daha dogrusu tohumlarınızı bende ilk geçen sene bu deneyimi yaşadım buyıl yine ekeceğim çok zahmetli ama çok mutlu oluyor insan ama o beklemek yokmu sevgilinizi bekler gibi heyecanlanıyor insan kıyamıyor yemeye meyvesini aynı heyecanı duydum şimdi sizinle okurken bende 1 hafta daha bekleyip öyle ekecegim tohumlarımı havalar soguk buara malum ekmeden bazı detayları araştırayım derken sayfanıza takıldım

Pinar dedi ki...

lemaninignesinden, hosgeldiniz. Dogrusu bizim bazi tohumlarda hala "tik" yok! Bu isin sirrini umarim bir kac seneye cozecegim. Bu kadar stresli olmamali!:)

Cok kolay gelsin, bol bereketli hasatlar.