8 Temmuz 2008 Salı

Layka bizle...


Kopeğimiz Layka artık yanımızda. Layka'nın İstanbul'da başlayan, ve Ankara'da devam eden hayatında yeni bir dönem başladı. Burada olmaktan ne kadar memnun söylemek zor. Sanırım yeni bir yerde olduğundan henüz kendini çok rahat hissetmiyor. Karavanın yanından pek ayrılmıyor. Ama oyun oynarken neşesi yerinde. Artık oyuncağını çok daha uzaklardan koşup getirebiliyor.

10-11 saatlik yolu nasıl geçirecek diye endişeleniyorduk. Oldukça yüklü olan arabamızın bir köşesine taşıma kutusunu sıkıştırdık. Fazla yükten dolayı Afyon'da kutudan çıkarmadan sadece bir su ilavesi yaptık. Kutuya da alışık olmadığından çıkarırsak bir daha sokamayacağımızdan korktuk.

Akşam 7:30 gibi Kızlan'a varınca Bostancık'ın sınırlarını beraberce gezdik, 10saatlik yolun ihtiyaç molalarını en sonda kullanmış oldu. Hem de telörgüden girmeye çalışacak hayvanlara bir mesaj verilmiş oldu.


Gece boyunca duyduğu sesler ve kokulardan havlayıp durur mu acaba diye korkmuştuk ama ilk 3 gecesi gayet rahat geçti. Tam tersine acaba bekçilik görevini hiç mi yapmayacak diye düşünmeye başladık. Dün gece akşam yemeği sırasında sanki uzaklarda gördüğüm birseyleri kovalıyormuş gibi sesler çıkarınca bizimki hemen kaptı durumu. Baktık susacağı yok, yanımıza cağırıp sakinleştirdik. Sanırım bekçilik yapması için önce bizim durumu farkedip kendisine haber vermemiz gerekecek :-)

Hiç yorum yok: