8 Temmuz 2008 Salı

Neden Bostancık?

2 yıl önce (2006) Datça'ya ilk geldiğimizde tüm yarımadayı çok sevdik. Kabaca 10 yıldır kendimize bir arsa arıyorduk. Bu amaçla Türkiye sahillerini epey bir gezdik, hatta Bolu civarlarında, Kizilcahamam dolaylarında ve Ankara'nın guneyinde Günalan köyünde bazı arazileri ciddi ciddi düsündük. Ama sonunda Datça Kızlan'da karar kıldık.

2007 Eylül ayında (ikinci gelişimiz) daha çok Datça içinde ev yaptırabileceğimiz 500 m2 civarında arsalar ve Mesudiye taraflarında daha büyük araziler baktık. Özellikle fiyatların yüksekliği nedeni ile uygun bir arsa bulamadık. Aralık ayında bir kez daha denedik şansımızı. Kardeşim Sinan'ın internetten bulduğu ancak bir önceki gezimizde bakma fırsatı bulamadığımız Kızlan'daki arsayı görünce Pınar da ben de burayı çok sevdik. Alman asıllı bir hollandalının sattığı bu arazi için koyde biraz araştırma yaptık. Hatta köy kahvesinde arsanın ilk sahibi ile tanıştık. Onda buraya köyde Bostancık dendiğini öğrendik. Bizim de hoşumuza gitti bu isim.


Bostancık'ta 8-10 tane yaşlıca badem ağacı, 20-25 asma, 25 kadar 3-4 yaşında zeytin, birkaç da nar ağacı var. Bakalım zamanla burayı daha yeşil bir yer haline getirebilecek miyiz?

Hiç yorum yok: